To, že problém nevidíme, neznamená, že neexistuje...

2. prosince 2017 v 9:42 | Lucy |  K zamyšlení
Psí závěť: Když lidé zemřou, zanechají závěť, aby dům a všechno co mají, zůstalo těm, které milují. Také bych chtěl zanechat takovou závěť. Nějakému opuštěnému a nechtěnému psímu tulákovi z útulku bych chtěl přenechat můj laskavý domov, mojí misku, pohodlnou postel, moje hračky, milované ruce, milé hlasy a místo, které mám v srdci u těch, kteří mě budou držet v náručí při mém pokojném a bezbolestném odchodu. Pokud zemřu, tak nikdy neříkejte: Nechci nikdy víc žádné zvíře - jeho odchod velmi bolí. Hledejte osamělého a nemilovaného psíka a dejte mu moje místo. To je moje dědictví ... Láska, kterou tu nechávám, je všechno, co můžu dát. Image result for heart png

Nastalo krásné roční období - zima. Celou krajinu zahaluje bílá přikrývka. Se zimou taky přicházejí nejkrásnější svátky v roce. Víte jaké? Správně, jsou to Vánoce. Do Vánoc zbývá už jen 22 dnů. Nejspíš už všichni začali nakupovat vánoční dárky, bádají nad tím, co ještě dokoupit...

Milovníci zvířat se strachují jedné věci, kterou spousta lidí nevidí. Psi a kočky v útulcích. Kolik z vás si chce "nadělit" pod stromeček čtyřnohého kamaráda? A u kolika z vás bude zvířátko po celou dobu jeho života žít opečovávané láskou? Zvířata se často stávájí nechtěnými dárky, kterých se dřív nebo později jejich nový "majitel" jednoduše zbaví. Pojď mě si tuto problematiku více rozšířit..

V útulcích nyní žije, nebo spíš přežívá, několik tisíc nechtěných zvířat. Tento počet stále narůstá. Divíte se proč? Hlavním důvodem jsou množírny. Štěňata i koťata jsou prodávána za tisíce korun na internetu. Jsou to "jen produkty", které slouží pro výdělek. Kříží se bez ohledu na genetiku, zdravotní stav. Jsou odebírání brzy od matky, aby mohli být rychle zpeněženi. S tímto mám bohužel také zkušenost a ráda bych se s ní s vámi podělila.

Ztratil se nám náš úžasný kočičák. Nějakou dobu jsme kočku nechtěli, poté jsme se začínali dívat na inzeráty na internetu. Padl nám do oka inzerát: Prodám kočičku, britská tricolor holčička, očkovaná, odčervená. Při domluvě není problém dovézt.
Na interát jsme zavolali. Pán byl ochotný, sdělil nám různé informace, působil důvěryhodně. Bylo dohodnuto, že nám kočičku přiveze na určené místo - v té době nás nic o množení nenapadlo, protože jsme ani nevěděli, že něco takového existuje. Když pán přivezl kočičku, vůbec to nebyla britská kočka. Byla křížená. Požadoval za ní 1 000,- . Nejdříve jsem ho chtěla slušně poslat do pryč, ale když jsem viděla to zoufalé, malé stvořeníčko, takřka volající o pomoc, obětovala jsem se. Neznala jsem rodiče, prostředí ve kterém žila, nic. Byla špinavá, smrděla. Měla zánět v očích, rýmu. Aby toho nebylo málo, druhý den se nemohl udržet na zadních nožičkách. Kočičku jsme vykoupali. Rýma se vyléčila, zánět očí a nožičky rovněž. S majitelem jsme se pokoušeli několikrát spojit, ale marně. Nicméně brzké odebráni od matky si na ni vybralo svou daň. Není socializovaná. Škrábe, kouše, útočí. S problémem se snažíme pracovat. Není to lehké. Naštěstí se to pomalu ale jistě zlepšuje.


Dalším a bohužel také častým problémem jsou zvířata darována jako dáreček. Ovšem nevhodný dáreček. Co se psem, kterého jsem nechtěl? Musím se ho zbavit. Také jsem zažila na vlastní oči, jak to někdo udělal.

Byla noc. Vracela jsem se domů. Široko daleko nebylo ani živáčka. Sem tam projelo auto. Na jednom rohu zastavilo tmavé auto. Otevřely se dveře, z nich vyběhl černý labrador - nebo cosi labradorovi podobné. Čekala jsem, že někdo vystoupí za ním, že ho třeba chtějí vyvenčit. Opak byl pravdou. Dveře auta se zavřely a odjelo. Pejsek zmateně pobíhal kolem. Nevěděl, co se stalo. Proč ho tam jeho milovaný páneček nechal? Rvalo mi to srdce...

Co můžeme s takovou kritickou situací dělat? Můžeme plakat. Můžeme řvát. Zavřít oči. Ale problém tu bude stále. Chtěla bych být víc než... člověk? Jednou pro vždy to vyřešit. Ale bohužel jsem JEN člověk. Toto můžeme ovlivnit pouze, když na tomto problému zapracujeme všichni. Není to práce pro pár lidí.... 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Poki Poki | 2. prosince 2017 v 9:54 | Reagovat

Souhlasím. :) Naštěstí tu jsou i organizace, které se snaží situaci řešit a pomoct co nejvíce zvířatům. Mrkni třeba na Pet Heroes, můžeš se stát dárcem nebo i dobrovolníkem. :) Právě ta akce pomůže nejvíc, díky za takový článek.

2 justlucy justlucy | 2. prosince 2017 v 9:56 | Reagovat

[1]: Ano vím. Také pomáhám jedné organizaci nalézat domovy kočičkám a na pár už se štěstí usmálo :)

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 10:26 | Reagovat

Hezký, moc hezký dojemný článek. Máme psa z útulku už skoro sedm let, je úžasný a hodný, problémy s ním nikdy nebyly, jen je strašně uštěkaný a bázlivý. Mám pocit, že mám splněno...:)

4 Eliss Eliss | Web | 2. prosince 2017 v 14:19 | Reagovat

To s tím pejskem je hrozné, já bych nikdy nedokázala svého pejska opustit, rvalo by mi to srdce :( A ty množírny - opravdu šílené co lidi udělají pro peníze. Určitě už tu kočičku u tebe čeká jen to dobré!

5 jursky-svet jursky-svet | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 18:06 | Reagovat

Něchtěl bych nikoho, kdo si to nezaslouží mučit. :)

6 Anička Anička | Web | 3. prosince 2017 v 10:56 | Reagovat

Když jsem bydlela u rodičů, mnohokrát jsme zachránili nějaké pejsky a zatoulaná zvířátka. I malé ptáčky jsme léčili. Je to strašné, co někteří lidé dokážou udělat. Chce se mi řvát a prát s těmi, co to dělají, ale bohužel nezmůžeme nic. Též bych si vaší číču nechala. Neměla bych srdce vrátit jí zpátky "panu majiteli".

www.thewaybya.blogspot.cz

7 Elizabeth Lunnew Darkies Francesz Elizabeth Lunnew Darkies Francesz | Web | 25. dubna 2018 v 10:01 | Reagovat

Chudák :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Design: