Azyl Gaia - Tam, kde to hodně mňouká

15. července 2018 v 8:48 | Lucy |  Cats💗

Gaia - původní bohyně země, která řídila vesmír předtím, než lidé existovali.

Chaos přišel před všemi ostatními. A pak vznikla země ve formě Gai. Z "Matky Země" vyletěla hvězdné nebesa ve tvaru oblohy - Bůh Úran a z Gai také přišly hory, planiny, moře a řeky, které tvoří Zemi, kterou dnes známe.


Ahoj.
Tak jsme se konečně vrátili z dovči. Navštívili jsme mnoho krásných míst. A o tom jednom z nejhezčích bych chtěla napsat článek, protože si to to místo zaslouží. ❤️
Když jsme byli na dovči, hledala jsem v okolí místa, kde bychom mohli nějakým způsobem alespoň trošičku pomoci. Tento azyl jsem sledovala už dlouho na facebooku, ale navštívila jsem ho až nyní.

🌸 Azyl Gaia, z.s. je soukromý, převážně, kočičí azyl v blízkosti Hanušovic (okres Šumperk). Kromě kočičích obyvatel zde najdete i další zvířátka - psi, ponička, kozlíci, srnka, kaňour, holoubci a slepičky. Azyl oficiálně založen 9.6.2010. Cílem je poskytnout důstojný dočasný domov kočičkám a nalézt jim domov nový, trvalý, kde budou spokojené.

V tomto článku bych se s vámi podělila, jak tato návštěva probíhala. Příjemné čtení!


Ve středu jsem psala na stránky, jestli můžeme přijet navštívit micinky. Odpověď byla ano. Mohli jsme. Domluvili jsme se, sedli do auta a jeli nakoupit nějaké dobrůtky jak pro pejsky, tak pro kočičky. Pak jsme vyrazili do azylu. Navigace nás původně zavedla úplně jinam, než jsme chtěli, ale nakonec vše dobře dopadlo a našli jsme to.

Na první pohled to byl obyčejný dům. Dokonce jsem si říkala, že to nemůže být ono, ať to otočíme. Ale všimla jsem si "venkovního výběhu" pro kočičky a tak jsem byla ráda, že jsme konečně na místě. Zakladatelka azylu byla bohužel nemocná, tak nás provázel někdo jiný.
Po vstupu do domu jsme viděli samé kočičí věci - přepravky, pelíšky, záchůdky a mnoho dalšího. Vstoupili jsme do první místnosti, kde bylo několik kočiček - nevím přesně kolik, ale bylo jich dost. Hned na začátku jsme se dozvěděli, že momentálně se v domě nachází 90 koček! Měli jich více, ale bohužel zemřely na nějakou nemoc (bohužel jsem zapomněla název), která se azylem šířila. Po jejím zásahu většinou zemřou všechny kočky, pokud se někde vyskytne. Hladila jsem kočičky a zároveň poslouchala o každé kočičce zvlášť informace. Informace o tom, jaká je.

Nejvíce mne zaujal zrzeček Mrkvička, roční kocourek, který byl hodně mazlivý. Pořád po mně šplhal, chtěl se brát na ruce jak miminko, olizoval mi ruce a chtěl se mazlit. Byl to úžasňák!


Další kočička, která mne zaujala byla Madlenka - dlouhosrstá mourinka. Do azylu se dostala pravděpodobně otrávená na pokraji smrti. Majitelka ji chtěla utratit, ale Madlenka si svůj život doslova vybojovala. Po tomto stavu má ale bohužel trvalé následky - strašně chce, aby ji někdo hladil, ale po nějaké době se začne ohánět packami. Přesto to byla zajímavá micinka. Byla jinde od ostatních koček a asi má ráda svůj klid.

Kočičky měly zajímavá jména. Nepamatuji si všechny, ale byly to například: Brusinka, Pomněnka, Andělka, Mařenka, Netopýrka, Štíteček, Rezinek, Levandule, Madonna, Lotka.

Ale nyní už zpátky k tématu....

Když jsme v místnosti stáli a mluvili jsme o různých věcech, co se týče azylu, většina kočiček byla u nás a chtěla se mazlit. Hlavně zrzek Mrkvička a bílo-černý kocourek Vojtíšek. V té první místnosti se nacházely hlavně mladší kočičky. Jedna dokonce skočila příteli na záda, ten to nečekal a šíleně se leknul.Já ji sice viděla, že se snaží skočit, ale než jsem něco stihla říct, přistála.. 😄
Mezi těmito puberťáky byl i kocourek Rezinek - starý a téměř slepý rezavý kocourek. Má rád svůj klid, lidi moc nevyhledává. Ale jinak je spokojený.

Fotka uživatele Azyl Gaia Hanušovice.

Po návštěvě mlaďochů jsme se vydali do další místnosti, která byla na půdě. Tam bylo také několik kočiček, ale ne tak, jako v předchozí místnosti. Opět jsme se s kočičkami mazlili a poslouchali "příběhy." V každé místnosti se nacházelo několik pelíšků, škrabadel, kočičích stromů a záchudků. Před vchodem po druhé místnosti byla jedna kočička, která porodila 2 koťátka i přesto, že byla kastrovaná. Někde se stala chyba a provedli kastraci špatně.

Vlastně ony ty kočičky nebyly jen v těchto místnostech, ale běhaly po celém domě. Opět se vrátím k dolnímu patru. V meziprostoru dlouhé chodby se nacházely obrovské "klece" nebo jak to nazvat, kde byly umístěné kočky, které se nemohly dostat do styku s jinými kočkami, protože byli nakaženi FIV, tzv. kočičí AIDS.

Po prohlídce azylu uvnitř jsme se vydali ven. Na trávě se pásly kozy, jedna byla mazlivá, shetlandská ponička a slepice. Ponička, když se pásla, přibrala s trávou i mou nohu. :D Kousek odpodál byla boudička, kde byla umístěna srnečka. Nacházel se tam také divočák - z toho šel tedy respekt.


Po prohlédnutí celého azylu jsem se ještě pomazlila s pár kočičkama, mile jsme se rozloučili a jeli jsme dál..

Pokud vás článek zaujal a chtěli byste třeba jakkoli pomoct, tak zde napíšu pár věcí, které by se vám mohly hodit!

JAK POMÁHAT?
🌸 ADOPCE KOČIČKY - když si adoptujete nějakou micinku, nebude muset být nadále v azylu, ale získá doslova nový život.
🌸 FINANČNÍ DAR - i dvacet nebo padesát kč měsíčně pomůže. Účet: 881188815/2010
🌸DAROVÁNÍ KRMENÍ - zůstalo vám nějaké krmivo po mazlíčkovi nebo máte nějaké, které nechce? A nebo jen chcete udělat dobrý skutek, zajít do obchodu a nějaké to papání koupit? Pokud ano, je to správně a můžete do azylu přinést jakékoliv krmení - u granulí preferují značku SupraCat a Royal Canin.
🌸 DAROVÁNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ - budou rádi za deky, pelíšky, škrabadla, misky a další potřeby pro kočičky i pejsky. Dále přípravky na parazity pro pejsky i kočky, a to nejlépe ve formě spotů značek Frontline a Strongold. Dále pak vitamínové pasty a pasty či tablety na odčervení. Moc také pomohou desinfekční, čistící a úklidové prostředky včetně prášků na praní. Dále papírové utěrky, hadry, smetáky a lopatky.
🌸 ADOPCE NA DÁLKU - znamená, že kočičku na dálku adoptujete a měsíčně ji posíláte penízky. Kolik, to je už na vás!

Zdroj fotek: Stránky azylu Gaia

Doufám, že se vám článek líbil a azylu jakkoli pomůžete. Pomoci od města se bohužel asi nikdy nedočká....
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katty Katty | Web | 15. července 2018 v 18:39 | Reagovat

Je smutné, že město žádnou pomoc neposkytne..byť by se jednalo jen o pravidelné menší peněžní částky :/ Jsem ráda, že se u nás najdou ještě lidé, kteří rádi pomohou :) Obdivuji tě, že si odolala a žádnou čičinku sis domů neodvezla, protože já bych asi jen tak s prázdnou neodjela a kdybych musela tak by mi to bylo hodně hodně líto :D :(

2 Leník Leník | Web | 15. července 2018 v 21:16 | Reagovat

Téda, to vypadá moc zajímavě. Jsou tam opravdu hodní lidé, kterým na zvířátkách záleží <3

3 Janina Janina | Web | 15. července 2018 v 21:40 | Reagovat

Já nejsem až taková kočkomilka, ale po přečtení článku jsem dost naštvaná a rozlítostněná!!! Mě je líto jakéhokoliv zvířátka :(

4 Eliss Eliss | Web | 16. července 2018 v 17:26 | Reagovat

Je smutné že ty kočičky nemají majitele, ale lepší než žít na ulici.... Je pěkné že jste se tam jeli podívat, a zvířátkům jste něco přivezli ♥

5 Charlie Charlie | Web | 20. července 2018 v 11:09 | Reagovat

Kočiček mi je líto, ale jsem moc ráda, že někomu na nich záleží a stará se o ně v útulcích. Je to mnohem lepší, než kdyby se potulovali po ulici nemocné, odkopnuté a  hladové.
A Mrkvička je super jméno, stejně jako Lotka... to se jmenuje stejně jako já :D

6 Molly. Molly. | E-mail | Web | 21. července 2018 v 15:35 | Reagovat

Je super, že se někdo tomuhle přesněji věnuje. Je fajn vidět někoho kdo se opravdu o ty kočičky stará a dává jim péči a lásku, která jim chybí. Já sice kočky moc nemusím ale i tak je to velice fajn. Pěkný článek :)

7 klavesnicetuka klavesnicetuka | E-mail | Web | 29. července 2018 v 22:28 | Reagovat

a já si myslela že to bude článek o Lovelockovi

ale pěkný článek i tak:) mnoho způsobů jak pomoci
o "kočičím AIDS" slyším poprvé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Design: